Jakość musi kosztować. Dotyczy to również mebli, które wybiera się do swojego domu bądź biura. Chcąc mieć solidne wyposażenie, trzeba w nie zainwestować. Oczywiście prawdziwe, naturalne drewno to towar dosyć deficytowy. A zatem trzeba za wykonane z niego sypialnie czy pojedyncze meble trochę zapłacić.

Nie zawsze zakup tak mocnych i ciężkich mebli jest rozsądny czy nawet wskazany. Niemniej jednak to właśnie one najlepiej wpisują się w eleganckie wnętrze. Dzięki nim także najlepiej pokazuje się swój dekoratorski gust oraz oko do szczegółów. Jak wspomniano, meble drewniane są solidne i droższe od swoich mniej oryginalnych zamienników. Jakość tych ostatnich także się jednak zmienia. Wielu producentów łączy różne surowce, dzięki czemu są w stanie dostarczać swoim klientom wyposażenie wysokiej jakości, meble prezentujące się elegancko, ale wciąż dostępne dla wielu konsumentów. Także tych mniej majętnych. Dylemat tanie czy solidne przestaje zatem być już tak poważnym problemem. Nadal jednak wielu projektantów radzi, aby swoje wnętrza wyposażać w wysokiej jakości meble. Takie komody, stoły czy sofy posłużą znacznie dłużej. Nie są jednak polecane osobom, które często się przeprowadzają.

Meble te ważą bowiem swoje. Ponadto wymagają odpowiedzialnej pielęgnacji, który to proces należy systematycznie powtarzać, aby zachować piękny wygląd i odporność danego mebla. Nie wszystkim chce się tak wysilać. Wówczas lepiej kupić tańsze wyposażenie pokoju czy kuchni, a po jakimś czasie je wymienić na równie tanią rzecz. Obecnie w sklepach meblowych rozwiązań na każdą kieszeń nie brakuje. Ponadto także hipermarkety oferują swoim klientom proste meble do samodzielnego montażu. Nie są one drogie, a ich złożenie nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga jakichś specyficznych umiejętności. Rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród klientów, którzy nie chcą bądź nie mogą wydawać na wyposażenie zbyt wielu środków.